Technika

Nejčastější prohřešek při čištění filtru akvária ? Budete se divit ! :)

Před dvěma lety jsem se tu rozepisoval o postupu při čištění akvária. Teď když jsem si článek znovu přečetl, napadla mě jedna věc, kterou jsem v něm zapomněl zmínit a kterou jsem vlastně tenkrát možná ani nevěděl a s největší pravděpodobností jsem se dopouštěl stejné chyby.

Tak o co tedy jde ?!

Pokud tedy máte v akváriu stejný nebo alespoň podobný filtr jako já, tedy máte v něm nějaké komory s fitráční hmotou, látkou, houbamy apod., tak je velice důležité abyste všechen obsah filtru umývali ve vodě kterou jste předtím vypustili z akvária.

Správný postup

Tady Vám popíšu jak to vlastně dělám já, když čistím můj dvoukomorý průtokový filtr.

  1. Vezmu kyblík a pomocí zvonu ho napustím vodou z akvária. (Při napouštění stihnu alepoň částečně odkalit dno, což není vůbec na škodu)
  2. Vypnu filtr a všechen jeho obsah naházím do připraveného kyblíku s vodou z akvária.
  3. Dám kyblík do vany(nebo v léťe chodím ven) a všechno hezky vyperu.

Proč vlastně ?

Image: 0103633547, License: Rights managed, Restrictions: Not available for use in Corbis Merchandise. Image not available for use in the Corbis Mobile Offering., Property Release: No or not aplicable, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Corbis

Váš filtr obsahuje velice důležité bakterie, které pomáhají zpracovávat odpad z vašeho akvária a udržují jeho biologickou rovnováhu. V případě, že bysme houby filtru umývali ve vodě z vodovodu(čisté) tyto bakterie zabijeme a nebo si je vypláchneme. Když použijeme vodu z akvária, bakterie mytí přežijí a můžou po navrácení dál papat.

Výběr těch nejprodávanějších akvarijních filtrů naleznete zde:


Doufám, že jsem svůj nový poznatek dobře vysvětlil a určitě budu rádm když mi napíšete do komentářů svůj názor nebo svoje poznatky k tomuto tématu.

 

Zatím ahoj 😉

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..