Dekorace

Xiaomi představilo akvárium s inteligentním filtračním systémem.

Xiaomi je technologická firma, nemůžeme od ní očekávat dokonalé akvárium, ve kterém budou plavat šťastné rybičky a nebudeme se o něj muset starat. Popravdě ryby bych do toho nestrkal. I tak si myslím, že nápad je to super. Takové spojení technologie s kouskem přírody. Blíže má ale spíš k samohnojícímu květináči než akváriu.

Xiaomi smart akvárium

Designový kousek na pracovní stůl

Pokud jste programátor, spisovatel nebo účetní, možná by vám tohle na stole mohlo chvíli dělat radost. Než to začne smrdět. Rozměrově (382 x 229 x 166 mm) jde o prcka, kterého můžete mít v bílé barvě. Nahoru si zasadíte pěknou bonsaj, kterou nejspíš za měsíc utopíte. Uprostřed moderní kanceláře to ale bude vypadat dobře. Pokud potřebujete navázat komunikaci s tou pěknou blondýnkou, co je u vás na stáži, na tuhle kravinu se vás nepochybně zeptá.

Ukažte mi rybu, která nemá ráda diskotéku.

Filtrace

Xiaomi označuje filtraci za super smart ultra mega giga revolution. Tak se na ní pojďme podívat. Filtrace prý odvádí škodlivé a zachovává prospěšné bakterie. To je super zpráva ne? Překvapila mě informace, že se filtrace zapíná jediným tlačítkem. Bál jsem se, že na zapnutí filtru budu potřebovat 14ti denní školení a řidičák na raketoplán. No … je to klasická filtrace s oběhem vody skrz pár keramických válečků a kořínky té kytky, co nahoře přežívá (což je vlastně jediná trochu zajímavá věc na tomhle všem).

Napájení

To je na tom to nejúžasnější. Xiaomi uvádí, že to celé pohání jeden USB port (5V) a že to můžete zapojit do power banky. Tak přesně na tohle všichni máme powerbanky. Defakto je to vlastně akvárium na cesty.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..