Rostliny

Tvar dna v akváriu (rada ohledně spádu)

Pro zkušeného akvaristu bude následující informace asi poněkud směšnou a jasnou záležitostí. Já se ale určitě za zkušeného akvaristu nepovažuji a v podstatě všechny nové poznatky hned vybleju sem na web abych se o ně mohl podělit s Vámi.

Hezky odzadu šikmo dolů 🙂

Dno totiž neslouží pouze jako zdroj živin pro rostliny. Můžeme ho využít i jako přirozený odvod odpadu z akvária. Pokud totiž dno postavíme tak, že v zadu v akváriu uděláme dno vyšší a směrem k předku akvária budeme snižovat, dosáhneme toho, že težší odpad v akváriu bude postupně propadávat dopředu k slabší vrstvě.

Proč vlastně ?

Přední slabší vrstvu dna pohodlně odkalíme odkalovacím zvonem a nemusíme si rozrejdit celé akvárium. 😉

Proč neudělat spád směrem k filtru ?

To samozřejmě můžete také, můj názor je ale takový, že mít kopec zezadu dopředu je OUKEJ a dá se nato dívat. Mít to ale z leva doprava nebo obráceně je zhýralost a v pekle je za to prý 15 ran bičem. (Né, prostě to není hezký). Samozřejmě je to taky z toho důvodu, že nepořádek propadává i skrz kamínky a to filtr prostě nemá šanci pobrat, na to se musí zvonem.

Pokud máte jiné zkušenosti nebo jiný názor. Nebo si prostě jen myslíte že tady kecám úplný kraviny… napište mi to do komentářů 😛 Budu rád když o tom podiskutujeme.

4 komentáře: „Tvar dna v akváriu (rada ohledně spádu)

 • Jakým způsobem přesvědčíte písek, aby zůstal na svém místě? Mě dříve či později, ale nejpozději do půl roku, se dno vyrovná, takže po celém dnu má stejnou mocnost. A to nemám ryby, které by si dno upravovaly k obrazu svému.

  Reagovat
 • Ta supervýhoda se spádem odpadu jen na jedno místo mě vůbec nenapadla! Určitě to v budoucnu využiji, díky. :-)))

  Reagovat
  • Tak určitě pošlete odkaz na nějaké fotografie … 🙂 Třeba je zveřejním.

   Reagovat

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..