Ryby

Jak zabít nebo humálně usmrtit akvarijní rybičku ? (Jak ukončit trápení rybičky)

 

Splachování do záchoda, není nejlepší řešení aneb Jak ukončit trápení rybičky.

usmrcení rybičkyMnoho z Vás se už určitě muselo řešit tu nepříjemnou záležitost s uhynulou rybičkou v akváriu. Prostě jste rybičku vzali a spláchli potrubní poštou kamsi do septiku nebo v lepším případě jste  kvuli dětem rybičce vykopali hrobeček na zahradě.

 

Většinou postačí problémy řešit, proto prosím nejdříve navštivte článek –> Nemoci a jejich řešení.  Co ale dělat, když vidíte, že jedna z rybiček má nějakou nemoc, nejspíše brzo uhyne a bojíte se ji v akváriu nechat. Je potřeba jí zabít, né každý na to ale má žaludek. Někdo na rybičku prostě šlápne a nic neřeší. Pokud jste ale citlivá duše a snažíte se své oblíbené rybce jen ukončit její trápení, potřebujete právě tyto rady.

Jak humánně usmrtit rybičku? Nejlepší řešením je mrazák !

Je to tak, zní to možná trochu divně, ale chlad a teploty hluboce pod nulou, Vaši rybičku bezbolestně uspí a usmrtí. A s mrtvou rybičkou už potom můžete naložit podle Vašeho uvážení.

Jak ukončit trápení ? 30 – 60 minut by mělo bohatě stačit

Nemusíte rybičku v mrazáku nechávat celý den, hned vedle Vaší mražené pizzy. Stačí 30 minut, rybičku položte do kousku ubrousku, pozvěte kněze, naposledy se rozlučte a můžete jít

mrazák

spát s klidným srdcem, že jste rybičce zařídili ten nejpříjemnější odchod z tohoto světa, jaký jste jen mohli. Chlad vaší a mrznoucí voda v těle rybky vaší rybičku spolehlivě uspí a zastaví její život. Nemusíte se bát, že by rybička nějak trpěla. Tohle je ta nejlepší cesta, jak ukončit trápení vaší rybičce.

 

Pokud máte i Vy nějaké další zkušenosti s touto, nebo i jinou metodou, budu moc rád, když se o tom pobavíme v komentářích. 🙂

4 komentáře: „Jak zabít nebo humálně usmrtit akvarijní rybičku ? (Jak ukončit trápení rybičky)

 • Zdravím, to rybu vylovíte a dáte zabalíte ji do ubrousku a uložíte do mrazáku? Já rybky (i terčovce) usmrcuji v silné sodovce (mám doma sodastream). Ramirezka to
  Měla za sebou ihned po vhození a terčovec asi do 10ti vteřin.

  Reagovat
 • Mám nemocnou Tetru černou. Než jsem upravil vodu – (poprvé) použil chemii zvýšením pH, ze dne na den se zhoršovala. Od té doby je na tom skoro stejně, ale stejně si myslím, že umírá a trápí se, vypadá hrozně. Tato metoda usmrcení rybičky se mi zdá být lepší, než li „uvaření“ rybičky, jak jsem se dočetl na různých webech, navíc asi jediná, kterou bych zvládl, na ty ostatní nemám žaludek. Děkuji Vám.

  Reagovat
  • Ahoj, vždycky mám velkou radost když moje články někomu pomohou. A podle mě lepší řešení než mrazák asi vážně není. 🙂

   Reagovat

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..