Živá zvířata v klíčenkách (zrůdnost)

Pouliční prodejci, jestli se jim tak dá říkat. Pro mě jsou to pouze chudáci s IQ houpacího koně, kteří už nějakou dobu v Číně prodávají nové klíčenky pro štěstí. To by ještě nebylo tak divné, kdyby v těch „šťastných“ klíčenkách nebyla uvězněná například živá želvička, rybička nebo například ještěrka. A nejhorší na tom je, že místní lidé to těm zrůdám prostě žerou. Kupují si šťastné pytlíčky se zvířátky, chlubí se jimi v práci, kupují je dětem a dávají je svým manželkám.  živá klíčenka

Jak může tvoreček v pytlíku přežít ?

No nemůže 😀 , je to jednoduché. Plastový pytlík bez přístupu kyslíku,  s vodou uměle obarvenou v nejrůznějších barvách, jak si zákazník přeje. Prodejci tvrdí, že zvířátko za dobrých podmínek přežije až několik měsíců. To jako vážně ? Super.  Voda prý obsahuje výživový roztok, který zvířátku na nějakou dobu vystačí.

A co kyslík ? 
V tomto ohledu prodejci radí zvířátko raději vypustit dříve než se udusí. Musím si tedy položit otázku, výživový roztok mají na několik měsíců, ale kyslík jim přeci tak dlouhou dobu nemůže stačit.

Šéf charitativní organizace Animals Asia tvrdí, že rozhodně nestačí a zvířata po krátké době od zakoupení prostě hynou.

Co na to vláda ?

Tamní vláda je proti podobným prodejcům prozatím bezmocná. Zákony dokáží ochránit pouze volně žijící druhy zvířat. Ochránci zvířat doufají, že vláda přijme proti těmto tyranům opatření a současně vyzývá všechny, aby si podobné klíčenky a přívěsky nekupovali, protože kde není kupující, není prodejce.

Co proti tomu můžeme dělat my ? V podstatě přímo asi nic, pokud by někdo z vás neměl vyloženě chuť letět tam a napytlovat místní „stánkaře“. Žijeme ale v době sociálních sítí a internetu, který je velice mocným mediem. Můžeme svůj nesouhlas vyjádřit podobnými články jako tento, můžeme zařídit, aby se o těchto zvěrstvech dozvědělo co nejvíc lidí a doufat, že mezi nimi bude pár takových, kteří si toho všimnou a řeknou si „sakra“, tohle asi není v pohodě. Zvířata v klíčenkách asi nemají být. To by jsme potom mohli na ulicích prodávat rovnou balené děti, ne ?

zvířata v klíčenkách

 

Vít Šanda

Internetový nadšenec se zálibou v akvaristice. Vizionář a poměrně velký lhář.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: