Sůl do akvária ?

sul_do_akvaria

Určitě jste při prohledávání internetu narazili na to, že je dobré do akvária dávat sůl. Já jsem tomu také nejdříve nemohl uvěřit a tak jsem trochu hledal v akvaristických diskuzích a letití odborníci, kteří na tyto fóra pravidelně přispívají se v jedné věci shodují. Sůl ano, ale musí se dodržovat určitá pravidla.

Sůl v akváriu pomáhá se zdravím rybiček

Když přidáte sůl do vody v akváriu, prospějete svým rybkám. Rybička totiž ke své ochraně používá určitý druh sliznaté látky, která jí chrání před různými druhy nemocí a zranění. Tento sliz ale zhýčkané rybičky ve Vašem akváriu postupně ztrácejí, protože dokonalé podmínky pro život jim jednoduše nedělají žádné starosti.

Když do akvária přidáte sůl, rybičce se na těle začne vytvářet další ochranný sliz a rybička bude odolnější a zdravější.

Kdy sůl do akvária dávat ?

Sůl přidávejte do akvária pokud měníte vodu. Jednoduše při výměně vody přidejte do této vody i sůl. (pozor, sůl snižuje PH vody)

Kolik soli do akvária ? sůl_do_akvarika

Přesně vám to nikdo neřekne.  Já například mám 100 litrové akvárium a vždy při výměně nějakého množství vody a čistění akvária.

Vezmu velkou sklenici (nejlépe půl litr) naplním ho vodou a do této vody přisypu 1 vrchovatou lžíci domácí soli a důkladně promíchám, aby se sůl co nejvíce rozpustila. Poté vodu se solí přiliju do akvária.

Pokud máte nějaké připomínky nebo otázky ohledně soli v akváriu, určitě budu rád, když mi napíšete email nebo rovnou sem do komentářů.

Edit 6.10.2015 –> Tento článek se po nějaké době stal nejvíce navštěvovaným článkem na tomto webu. Denně ho navštíví desítky lidí, hledajících inspiraci a informace o přidávání soly do akvária.  Nedá mi to tedy a musím vydat menší edit, aby mou vinou některým lidem nevznikl v akváriu problém. Většinou se sůl do akváriu přidává pokud mají rybky nějakou kožní nemoc, popřípadě parazita a nebo plíseň. Je pravdou, že sůl podporuje tvorbu ochranného slizu a tak podobně. Sůl také snižuje PH vody, což není vždy úplně dobré. Všechno má své klady a zápory a rozhodně, pokud si nejste svým rozhodnutím jisti, je dobré se například zeptat na vaši konkrétní situaci zde v komentářích, nebo v nějaké akvaristické skupině na Facebooku. Mojí oblíbenou nalezete zde –> Akvaristika ČR – Rady, tipy, triky, návody

První 3 nejoblíbenější výrobky na úpravu vody ve Vašem akváriu najdete zde:

Vít Šanda

Internetový nadšenec se zálibou v akvaristice. Vizionář a poměrně velký lhář.

Jeden myslel na “sůl_do_akvarika

  • 2.10.2018 (19:38)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den, chovám čtverzubce zeleného a při výměně vody mu přidám sůl do akvária, ale chci se zeptat, kolikrát mu můžu přidat sůl do vody, jestli denně nebo jenom pokud provádím výměnu vody. Děkuji

    Reagovat

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: