RostlinyRybyVoda

Nano akvárium – základní informace

Nano akvárium je nejmenší typ akvária. Chováme v něm nejrůznější druhy trpasličích krevet, raků, hlemýžďů a malých ryb. Typický objem je mezi 10 a 60 litry.

Nano akvárium – typy

Nano akvária se především zakládají jako sladkovodní. První takovéto akvárium vzniklo v Severní americe a bylo pro kousek korálu, takže plné slané vody. Celkově se takto malá akvária nehodí pro chov ryb. Pokud si akvárium koupíte v obchodě, nejspíše dostanete kromě akvária i krycí sklo, akvarijní štěrk, filtr a teploměr.

Velikost

Pohybují se v maximálních objemech kolem 30ti litrů vody. Rozměry jsou pak 30 x 30 x 35 cm. To je takové maximum, ve kterém lze chovat i nejmenší druhy ryb. Do menších nano akvárií se hodí spíše krevetky a hlemýždi. Důvod je jednoduchý, v tak malém prostoru prostě nelze rybám zaručit dostatečnou biologickou rovnováhu, kterou potřebují ke svému životu. Netraote proto prosím rybičky a pořiďte si do svého akvárka doporučené druhy živočichů, kteří jsou na dané podmínky připraveny a hlavně vybaveny.

Vhodné ryby a živočichové do nano akvária

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Tetry do nano akvária nejsou vhodné.

Akvárium bez ryb a živočichů

Další variantou je mít nano akvárium jen na rostlinky. Lze tak pěstovat nejrůznější vzácné a náročné druhy rostlin.

Nejen, že je tento specifický druh akvária poslední dobou velice oblíbený, šetří také spoustu místa a času stráveného údržbou. Pokud hledáte akvárium do své kanceláře a nemůžete z prostorových důvodů mít velké akvárium. Je toto tím nejlepším možným řešením. Na pěstování krevetek a zajímavých druhů rostlin je to výborná varianta.

Pokud hledáte jaký nejlepší akvarijní set koupit. Zde bych Vám rád nabídl seznam těch nejprodávanějších nano akvárií v České republice. Jsou přehledně seřazeny podle oblíbenosti a poštu nakoupených kusů. Rozhodně se nezapomeňte podívat (po rozkliknutí) na hodnocení daného akvária a rady ostatních zákazníků.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..