Technika

Akvarijní set nebo doma lepené akvárium ? Bolelo to ale zamyslel jsem se.

Napadlo mě, že bych se tu rád zamyslel nad tím, jestli bych po svých několikaletých zkušenostech měl doma radši akvarijní set, nebo lepené akvárium. V určitém stavu jsem pár let měl doma obojí. A abych pravdu řekl vlastně nevím, obojí má asi své klady i zápory. Akvarijní set nebo doma lepené akvárium ?

Zamyslel jsem se nad tím pro koho jsou určeny akvarijní sety a pro koho bude lepší si akvárium slepit sám.

Akvarijní set
Akvarijní set

Akvarijní set

Když si představím akvarijní set, bude to hezky do sebe zapadající a designově nějaký způsobem zpracované, hotové (nenaplněné) akvárko. Bude mít hezky

zabudovaný nějaký filtr, tak aby nebyl vidět. Bude mít hezky zabudované nějaké dvě pěkné silné zářivky, které budou mít ovládání na vrchu akvária udělané tak, že se do něj nedostane ani kapka vody. Celé akvárium bude zakrytované, takže Vám nebude stékat voda po skle a vysrážená voda se bude držet tam kde by se držet měla. Všechny kabely povedou pěkně z jednoho místa ze zadu akvária a nebudou vůbec vidět. Je to prostě hotový kus nábytku, kterej je prostě ale na druhou stranu strašně debilní a blbej, protože jakmile se Vám na tom něco s prominutím „posere“ jste nahraný. Jakmile Vám totiž přestane svítit například zářivka, nezbývá Vám než navštívit webové stránky výrobce setu a koupit ten předraženej zmetek znovu. Nemůžete totiž přijít do obyčejného pet shopu a koupit klasickou zářivku, jelikož ta Vaše je o pár milimetrů naschvál jinak dlouhá. takže Váš akvarijní set je super v tom, že všechno má svoje místo a hezky to vše do sebe zapadá, na druhou stranu ale nemáte možnost skoro žádné vlastní iniciativy. Kdybych to měl shrnout a vyzvracet na stůl před sebe svůj vlastní osobní verdikt, tak set si kupte v případě, že jste pohodlný typ, který nemá zájem se v tom nijak moc vrtat a stačí mu, že to nějak funguje a nějak vypadá.

Lepené akvárium
Lepené akvárium

Lepené akvárium

A pak je tu druhej level … level s názvem: Hrozně mě to baví, mám to doma místo manželky a všechno si na tom vymyslím a udělám sám vlastníma rukama. Tím myslím, že si doma slepíte vlastní akvárium. Vymyslíte si tvar, tak aby se Vám přesně hodilo do rohu místnosti, navrhnete si vlastní podstavec (kterej na první dobrou určitě unese 300kg a nevytopí Vám sousedy. 😀 ). Koupíte led pásky a vymyslíte jejich uchycení. Poptáte se na facebooku jakej nejlepší filtr by se Vám do toho hodil a pak si ho sami zapojíte. To samé uděláte s topením a dalšíma věcma co jsou potřeba do akvária. Samozřejmě když už tak už, takže použijete automatické krmítko, které Vám samo o sobě zabere 3 dny, protože je Vám 50 let a těmhle věcem prostě nemáte šanci rozumět (mladší lidi si koupí hotový set, protože nemají čas vymejšlet blbosti, co může někdo vymyslet za ně. To mě teď napadlo 😀 )

No, a je to… Popřemýšlel jsem… jsem zvědav, jestli přijdou i Vaše názory 🙂

 

Jinak nejlepší akvarijní sety pořídíte nejspíše v Akvamexu a prosím, nehaňte mi můj styl psaní. I/y je snad dobře a zbytek vem čert, protože obsah vždycky zvítězí nad formou.


A nejžhavější slevy naleznete níže:

6 komentářů: „Akvarijní set nebo doma lepené akvárium ? Bolelo to ale zamyslel jsem se.

 • Ahoj, chtěla bych si do akvária koupit LED osvětlení a chtěla bych se zeptat jestli je, kromě ceny a voděodolnosti, rozdíl mezi akvarijním a např. kuchyňským osvětlením. Když budou mít stejně Watů i barevnost v Kelvinech atd.?

  Reagovat
  • Ahoj Míšo, jiný rozdíl není 🙂 je to dobrá volba.

   Reagovat
 • Ahoj, taky si chci pořídit akárium a hodně přemýšlím jestli set nebo si to vše dokoupit. Máte asi pravdu, že když se něco v setu rozbije tak si musíš koupit přesně to samé. Proto bych se přikláněla k vlastní výrobě. Koupit si filtr atd., ale problém je s krytem který, je podle mě dost přederažený, a mám obavy aby mi vyrobený fungoval nebo se nerozbil :'( Mohl byste mi k tomu prosím něco napsat 😉

  Reagovat
 • Už delší dobu plánuji zřídit si větší akvárium a už jsem na netu prolezl spoustu produktů.. Akvarijní set/komplet jsem zavrhl hned prvním dnem. Na to, jaká jsou tam slabá světla a nevkusná provedení designu, je to dosti předražené. A to ještě nevím nic o kvalitě filtrace, topítka, skříně a krytu.., hádám, že to také nebude nic moc.

  Reagovat
  • Asi máš pravdu 🙂 na druhou stranu je hodně druhu. Samozřejmě budes platit za to ze ti to smontovali dohromady 🙂 to bude vzdycky.

   Reagovat

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: