Akvarijní rybičky pro začátečníky

Začátečník už má doma připraveno krásné akvárium se všemi možnými krásnými akvarijními rostlinami a vybavením a už jen čeká na své první pestrobarevné a okouzlující rybky. Může si vybírat ze stovky různých druhů, ale péče o ně se značně liší. Jaké jsou tedy vhodné Rybičky pro začátečníky ?
Rybičky samozřejmě nejsou na mazlení, ale pro nás je fascinující pozorovat jejich zajímavé chování, shlukování do skupin a jejich život v prostorném a příjemném akváriu, kde se cítí příjemně. Při výběru se zaměřujeme na vzájemné snášení rybek, velikost nádrže, kvalitu a teplotu vody a i její úpravu a provzdušnění.

Jaké Rybičky pro začátečníky jsou nejlepší?

Hejnové rybky- nejznámější:

Paví očka mají nádherné barvy a tvary a také mají překrásné ocasní ploutve, zvlášť samečci. Jsou to všežravé rybky, vhodné především pro začátečníky. Samičky bývají nejčastěji větší než samečci a při vrhu mají 20-50 mláďat, která musíme před dospělými jedinci chránit, aby nedocházelo ke kanibalismu. Paví očka se zdržují v horní třetině nádrže a dožijí se nejvýše 3 let.

 

rybky

 

 

Tetra nonová a Neonka červená nádherně vynikají díky zářivým pruhům na těle, kterými spolu komunikují. Tetra neonová má část těla pokrytou trochou červené barvy, za to Neonka červená má červené celé bříško, díky němuž se v zastíněné vodě snadno vidí a drží pospolu. Typické jsou pro tyto všežravé rybky hejna, kde nádherně vyniknou (po 10 a více jedincích). Lepší je pro ně větší akvárium, kde se zdržují ve střední a dolní části. Dožívají se nejvýše 5 let.

terta neonová tetra neonová

 

 

 

 

 

 

 

Další druhy vhodné pro chov jsou např.: Bojovnice pestrá, Pancéřníček kropenatý, Mečovka, Plata skvrnitá, apod.

3 nejprodávanější druhy krmiv v ČR najdete zde:

Vít Šanda

Internetový nadšenec se zálibou v akvaristice. Vizionář a poměrně velký lhář.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: