Ryby

Jak poznat, že je Ampulárie (nebo jiný šnek) mrtvá ?

ampularieModelová situace: několik dní chodíte okolo akvárka a říkáte si: „Sakra, ten mrzák kulatej žlutej se nějak dlouho nepohnul !“ Potom si několikrát prohrábnete vous a napadne Vás, že by to mohl mít asi za sebou. Nejdřív Vám začne být líto těch 15 korun, které Vás stál, protože jste za to mohli mít skoro Desítku v hospodě Na Růžku. Potom se projeví Vaše lítostivá stránka a uvědomíte si, že je to možná tak trochu Vaše vina, že šnek měl málo krmení, nevyhovující podmínky, chyběl mu vápník a tak dále … a tak dále. Nedá se nic dělat, říká se tomu Moderní zákon jungle, tedy … je-li páníček debil, zvířátko bude trpět. Nic si z toho nedělejte, teď už je stejně pozdě a i po úmorném googlování se mi nepovedlo nalézt nic o resuscitaci hlemýždě.

Jak poznám, že je opravdu po něm, je mrtví, má to za sebou, natáhnul brka, je na pravdě boží.

Tak pozná se to tak, že se šnek nepohybuje, je například víčkem nahoru. Jasnější situace ještě nastává pokud se šnek nehýbe a má ještě k tomu otevřené víčko.

Hlavní rozhodnutí ovšem učiňte tak, že šneka vydáte z akvária a přičichnete k němu. Mrtví šnek totiž hrooooooozně smrdí.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: