Dotaz

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1181
   Lucy Lůc
   Účastník

   Dobrý den. V neděli jsem si domů přivezla z výstavy samičku Bojovnice pestré. Bohůžel jsem si až při vypuštění do akvária všimla, že má vykulené levé oko. Nemá jej nijak zakalené. Rybka je aktivní, potravu přijímá bez problémů. Na internetu jsem se dočetla, že to může být vodnatelnost. Na Vašich stránkách píšete, že je neléčitelná. Některým rybkám, které to postihlo prý stačilo být v karanténě, zvýšit teplotu vody a do týdne se to ”vyléčilo”. Rybičku mám nyní oddělenou od ostatních rybek v jiném akváriu. Chtěla jsem se zeptat, zda je to jediná nemoc, nebo vada, při které má rybka vykulené oko a popřípadě zda je to nakažlivé pro ostatní rybky. Děkuji 🙂

  • #1191
   Vít Šanda
   Správce

   Dobrý den,
   ikdyž nelze přesně děfinovat zda se jedná přímo o vodnatelnost, nejspíše to ale bude nějaké indekfční onemocnění. V takovém případě je nutné rybičku izolovat od ostatních z toho důvodu, že infekce je silně nakažlivá pro ostatní ryby v akváriu. Základní pomoc rybě spočívá v pravidelných intervalech měnit vodu v akváriu. Vím, že jste se dočkala odpovědi až nyní, ale zajímalo by mě jak jste dopadla. Dejte prosím vědět. Popřípadě se podělte o zkušenost.

  • #1193
   Lucy Lůc
   Účastník

   Dobrý den. Rybička mi stále plave ve svém akváriu ve stejném stavu jaký jsem popisovala minule. Každý den měním 1/3 vody, jak mi bylo doporučeno chovateli. Pravidelně papá a je aktivní. Uvidím jak se to bude vyvíjet dál.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
Přejít k navigační liště