Jak poznat, který kámen se hodí do akvária? – Octový test

Samozřejmě, že strohé akvárium doma mít nechceme. Jako každému našemu mazlíčkovi chceme udělat to nejlepší prostředí a zázemí v jeho ,,pelíšku,“ v našem případě tedy akváriu. Aby dno nebylo osazené pouze pískem, či štěrkem a podobnými věcmi, v dnešním článku se zaměříme především na dekoraci v podobě kamenů. Seznámíme se s octovým testem, případnými následky špatného kamene, jestli je lepší kámen koupit nebo někde najít. A jak se kámen připravuje před vložením do akvária?

428346

Začneme body octového testu a s tím souvisí i další bod, a to jak kámen připravit před vložením do akvária. V podstatě octový test spočívá jen v tom, že vezmete Vámi zvolený kámen a dáte ho do octa. Pokud šumí, špatně. Pokud daný kámen touto zkouškou projde, je ještě dobré ho ještě vyvařit ve vodě. Ocet by rybkám určitě neprospěl. Po dostatečném vyvaření máme kámen hotový a připravený k vložení do nádrže.

Já osobně bych teda kameny nekupovala, podle mě je lepší si nějaký vylovit v řece a důkladně ho pročistit, vyjde vás to nastejno a hlavně levněji. Nebo třeba můžete použít kameny, ke kterým máte citovou vazbu z dovolené. To už záleží na Vás, důležité je se držet všech opatření pro předejití možné nákazy zvenčí.

Následky špatného kamene v akváriu jsou hodně rozmanité. Záleží velmi, co daný kámen způsobí. Začneme-li u toho, že jsem třeba nedobře vyvařili ocet, může dojít k nesouladu octa s rybkami a pak záleží, jak to daný druh unese. Také je potřeba, aby kameny byly dostatečně obroušené, aby nedošlo k poranění ryb, které žijí například u dna.

Pokud máte větší kameny, počítejte třeba s větším zakalením vody, jelikož pod kamenem neprojde tolik kyslíku, aby se voda rovnoměrně okysličovala a filtrovala.

0029353

 

Tímto bych tento kratičký článek o kamenech uzavřela, doufám, že Vám odpověděl na veškeré otázky ohledně kamenů a jejich údržby. 🙂
3 nejprodávanější druhy dekorace zde:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vstoupit do poradny

Logo rybičky

Přejít k navigační liště