šneci australáci (Ampularie)

Domů Fóra Diskuze – poradna šneci australáci (Ampularie)

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Ondřej Kozárik a poslední změna proběhla před 1 rok, 8 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #878

  Lada
  Účastník

  Jak dostat vápník do vody? dal jsem tam tři skořápky od vajec. Stačí to? Mám 600l akvo.
  Snažím se je odchovat ale povedlo se mi to jen jednou ale ted maji poskozenou ulitu tak jsem změkčil solí a PH je OK. Tvrdost zatím neměřím. Vydrží tam chvíli a pak zahynou.
  Okružáci je asi kapitola sama pro sebe. Snažím se už rok sejich zbavit okurkou která je dobrá i pro ančáky(ancistrus). Je to dobrá zábava s mou přítelkyní kdy ona je hledá a já je vybírám. 🙂

 • #885

  Ondřej Kozárik
  Účastník

  Můžete jim tam přihodit kousek sépiové kosti. Až jim to dojde tak se na ní občas nabaští a vápník doplní. Ulitu si mohly poškodit i jinak, občas prostě spadnou na dno, jsou to hloupí šneci.
  Na okurku pozor, pokud ji nepěstujete doma! Bývá plná agrochemie a rybám to na životě moc nepřidá, stejně tak ancistrusům vůbec ale vůbec nic nedá. Nejsou to primárně býložravci. Jsou to mrchožrouti, živí se bordelem ve vodě, na kořenech, kamenech atd. Chápu že jim okurka asi chutná, ale to nám uzeniny a podobné výrobky také. A k životu nám neprospívají.
  Jak je velké akvárium? Ampulárie potřebují minimálně 50litrů vody na jeden kus. Vytvoří neskutečně moc odpadu, je možné že se samy tráví.
  Šneků se nejlépe zbavíte tím že se naučíte střídmě krmit a udržovat akvárium. Šneci prostě dojíždějí zbytky, zbytky krmení, opadané listy rostlin, bordel na dně. Když jim tohle odstraníte, ubydou i šneci.

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Vstoupit do poradny

Logo rybičky

Přejít k navigační liště